GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 10381101
*
nr 1038 1101
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 18:46:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 15:05:28
1
250 kr
15/5 20:46:30
2
150 kr
15/5 20:46:30
1
200 kr (Budbetjänt)
16/5 18:18:34
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:23
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:54
-
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:38
-
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:03
-
6100 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:29
-
2001 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:03
*
Vas
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1101
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 15:05:28 | 1 | 250 kr |
15/5 20:46:30 | 2 | 150 kr |
15/5 20:46:30 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:18:34 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:23 -
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:54 -
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:38
-
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:03 -
6100 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:29 -
2001 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 18:03